Yıllar sonra bulunan 5 güzel kedi hikayesi

Kedigillerin çok bağımsız ve bazen çok yalnız olduğunu biliyoruz. Ayrıca, sizinki sık sık dışarı çıkıyorsa, bir gün her zamanki saatinde geri gelmeyebilir. Çoğu uzun yürüyüşlerinden biraz sonra dönse de, bazıları ne yazık ki asla geri dönmeyi başaramaz… Bu oldukça hareketli örneklerin bize gösterdiği gibi, bazı kedilerin bulunması yıllar alır.

1/ 2004’ten 2022’ye

Tilly, İskoçya’ya taşındıktan sonra ortadan kayboldu. Sahibi, sevgili kedisini bulmak için mümkün olan her şeyi yapmış olsa da, o takip edilemez kaldı. Ancak Mart 2022’nin başlarında, İskoç Zulüm Önleme Derneği’nden Hayvanlara Tilly adında bir kedi tanıyıp tanımadığını soran bir telefon aldı. Daha sonra, o zamandan beri kaybettiğinin evcil hayvanı olduğunu söyleyerek hemen tepki verdi. uzun yıllar. Dernek sayesinde sahibine geri dönebildi elektronik çipte bulunan bilgilere.

kedi mikroçip tanımlama
Kredi: iStock/LuckyBusiness

2/ 2008’den 2010’a

Karim adında bir kedi metresinin izini kaybetti bir hareketin ardından. Küçük kedi, onda travma yaratmamak için Özbekistan’dan gelen eski komşusuna emanet etmişti. Rusya’ya uzun yolculukla ilgili. Hayvan başka türlü karar verdi, çünkü ayrıldıktan birkaç gün sonra komşulara artık yaşam belirtisi göstermedi. Daha sonra, onu iki yıl sonra Rusya’daki kapısının önünde bulmayı beklemeyen eski sahibine duyurdular. Gerçekten de Kerim başarmıştı. birkaç yıl sonra metresinin evini bulmak için. Bu yolculuk onu çok yormuş ve bir hayli zayıflatmıştı ama bu kavuşma her ikisi için de bir mutluluk dalgasına neden olmuştu. O sonra Karim’i tuttu Onu bulmak için tüm bu yolculuğu nasıl yaptığını bilmeden.

3/ 2013’ten 2021/2022’ye

Charlotte küçük bir kedi 2013’te Belçika’da kayboldu. Ancak, asıl evinden habersiz sadece bir kilometre uzakta yaşadı. Bir düzine kediyle birlikte bir adam ona bakıyordu. O vefat ettiğinde, tüm kedigiller sonunda bir dernek tarafından desteklenen ve çip okuyucuya iletilir. Kimliği sayesinde bunca yıl sonra sahipleri bulunabildi.

Adam bu kedilerle ilgilense de, teşhis edilip edilmediğini öğrenmek için onları bir veterinere götürmeyi düşünmedi. Ancak bu işlem hiçbir ücrete tabi değildir ve hayvanı veteriner kliniğine teslim ettiğinizde hemen gerçekleştirilir. Bu nedenle Bir hayvanı almadan önce mikroçipli olup olmadığını her zaman kontrol etmek önemlidir..

zencefil kedi çimen güneş
Kredi:

4/ 2015’ten 2021’e

Bunu asla yeterince söyleyemeyiz: Hayvanınızı tanımlamak çok önemlidir! Maymun Yüz gerçekten olabilirdi kimliği sayesinde kaybolduktan birkaç yıl sonra bulundu. Kedi, Teksas’ta bir kasabada başıboş ve kötü durumdaydı. Ancak dernek çipin gösterdiği adrese gittiğinde, sahipleri taşındı. Küçük bir araştırma ve yeni koordinatların keşfinden sonra, neyse ki yeniden birleşme gerçekleşti.

5/ 2018’den 2021’e

Jémar ustalarını Trouville-sur-Odon’da buldu (14) kaybolduktan 3 yıl sonra! Bu buluşmalar, onu bulan komşu bir kasaba sakini sayesinde gerçekleşebildi. Eve gelmeyi talep edene kadar bunun bir yaban kedisi olduğunu düşündü. Bu davranışı tuhaf bularak onu bara götürmeye karar verdi. Böylece sahipleri onu güvenli ve sağlam bir şekilde kurtarmayı başardılar.

Böylece elektronik çip ile yapılan tanımlama sayesinde bazı kediler sahipleri tarafından bulundu. Bazı durumlarda daha hızlı olsa da, ihale kedimizi bulduğumuzda hoş sürprizler de oluyor. yıllardır yok. Çip okumanın bir veterinerde serbest bir işlem olduğu da unutulmamalıdır. Böylece, eğer genellikle yakınınızda bilinmeyen bir kedi bulun, kaybolabilir. Endişeli olabilecek sahiplerini bulabilmek için bir kliniğe başvurmaktan çekinmeyin.