Veterinerinizin Kedi Dostu Olduğunun 5 İşareti

Birçok kedi sahibi için, tüy yumağını nasıl evcilleştireceğini bilen doğru veterineri bulmak gerçek bir engeldir. Bununla birlikte, veteriner konsültasyonlarının kedilerde neden olduğu stres göz önüne alındığında, kedileri seven, onlarla nasıl başa çıkacağını bilen bir veteriner hekimin olmazsa olmazıdır. Veterinerinizin “kedi dostu” olup olmadığını anlamak için, işte dikkat etmeniz gereken bazı işaretler!

1. Klinik gürültülü değil

Veterinerinizi, kliniğinizi veya veterinerlik ofisinizi ziyaret ederken dikkat etmeniz gereken ilk şey çok gürültülü olmamalıdır. Etkisinde, gürültülü ve telaşlı bir ortam bir endişe kaynağıdır Yolculuğun stresinden henüz kurtulamamış olsalar da kedi dostlarımız için ekstra.

Ancak, veteriner ziyaretlerinin iyi koşullarda başlaması için, kendilerini hemen orada güvende hissetmeleri gerekir. Ya da en azından bunu bir şey olarak görmeliler. geçici barınak cesurca dış dünyayla yüzleştikten sonra.

2. Kedilere ayrılmış bir bekleme odası var

Artık çoğu veteriner kliniğinde durum böyle. Ve bu iyi ! Gerçekten de, kliniğe girdiğinizde, bir süre beklemeniz istenirse, kedilere ayrılmış alanve bu nedenle köpeklerden ayrılmış, bu iyiye işarettir.

Ve iyi bir nedenle, özellikle bir taşıma kutusuna kilitlenmişlerse, kedilerin köpeklerden içgüdüsel olarak korkması nadir değildir. kaçma ihtimali olmadan. Bir köpek onlarla biraz fazla yakınlaşırsa, hatta onlara havlarsa, bu, danışma henüz başlamamış olsa bile, gerilimi en üst düzeye çıkarma riskini taşır.

3. O tanımak için zaman alır

Veteriner hekiminizin sempati sermayesinin yanı sıra, kedinizi tanımak ve onu tanımak için zaman ayırması gerekir. kendini ona tanıt Herhangi bir manipülasyon gerçekleştirmeden önce. Gerçekten de, kedigiller için nazik bir yaklaşım şiddetle tavsiye edilir. Ve iyi bir nedenle, insanlara güvenmek için zaman alırlar.

kedi veterineri
Kredi: IPGGutenbergUKLtd / iStock

Kediniz veterinerin niyetleri konusunda ikna edildikten sonra, konsültasyon daha sakin bir şekilde yapılmalıdır. Maalesef kendilerine verilen iş yoğunluğuveteriner hekimler hayvanla çok önemli olan bu değişim zamanını her zaman kabul etmezler.

4. Hareketleri nazik

Seçtiğiniz veteriner kedinize karşı çok sertse, kediniz sadece agresif olmakla kalmaz, aynı zamanda veteriner ziyaretlerinden ömür boyu travma geçirdi. Evet, kedi dostlarımız özellikle vücutları konusunda hassastırlar!

Bu nedenle, tüy yumağınızla nasıl başa çıkacağını ve konuşacağını bilen ve böylece apopleksiden kaçınan yumuşak bir sese ve jestlere sahip bir veteriner seçmenin önemi vardır.

5. İyileşme odası yoldan çıktı

Aptalca gelebilir ama eğer kediniz ameliyat oluyorsa ve anesteziden sonra bir süre uyanma odasında kalması gerekiyorsa, kendisini sakin bir ortamda bulması daha iyidir. Gerçekten de, zatenmuhtemelen bilmediği bir yere gitmekten korkacaktır.bütün gün yanından geçen yabancıları ve hayvanları görmemeli.

Ek olarak, veterinerin veya yardımcılarının birkaç rahatlatıcı sarılmasından faydalanabilirse, bu daha da iyidir!