Singapur kedisi hakkında her şey: Görünüm, karakter, sağlık, fiyat

Singapura kedisi Fransa ve Avrupa’da çok az bilinir. Amerika’da daha fazla mevcut olan bu cins, yine de bölgelerimizde daha fazla konuşulmaktadır. Aslen Singapur’dan olan bu kedi, Amerikan topraklarına tanıtıldı, daha sonra 20. yüzyılda resmen tanındı. Zeki, meraklı ve sakin bu kedi birden fazlasını baştan çıkarıyor! Ayrıca, dünyanın en küçük kedilerinden biri, bu da onu daha da sevimli yapıyor!

Küçük ama çok zarif olan bu kedinin boyutuna rağmen iyi kas yapısı, bu da ona oldukça iyi ve dengeli bir görünüm kazandırıyor. Paltosu oldukça kısa ve elbisesi çok hafif noktalarla işaretlenmiş olmalı, bu yüzden o Kahverengi keneli tekir veya sepya aguti. Onun rengi fildişi ile güzel bejden kahverengiye yansımalar. Bu nedenle tabanı oldukça hafif, uçları ise daha koyu.

Henüz fark etmediyseniz, kafası yuvarlak ve küçük. Burnu genellikle turuncu-pembe ve oldukça kısadır. Elmacık kemikleri yüksek ve belirgin, gözleri ise oldukça büyük ve badem şeklindedir, bu da ona çekici bir görünüm verir. çekicilik dolu! Cinsin standartlarına uymak için gözlerinin rengi mavi veya çok koyu olmamalıdır. Bu nedenle sadece yeşilin tonlarına (sarıdan fındığa) izin verilir.

Singapur kedisi
Kredi bilgileri: Viktor/iStock

Onun karakteri

Singapura kedisinin bir öfkesi var çok tatlı ve sevecen. Son derece dikkatli ve meraklı, aynı zamanda efendilerinin arkadaşlığını ve sevgisini de çok takdir ediyor. Ayrıca, bazı ırkların aksine, hiç karakterli değil, ama çok konuşkan olabilir! Bu nedenle (çocuklu veya çocuksuz) evinin sessiz yaşamına mükemmel uyum sağlar ve diğer hayvanlarla kolayca anlaşır . Dışarıyı seviyor ama içeride daha güvende hissedecek. Ayrıca, gerekli onu yuvasında yeterince uyarmak içinbirkaç oyun, tırmalama direkleri, ağaçlar vb. Son olarak, bu çok dikkat gerektiren bir kedi çünkü yalnız vakit geçirmeyi gerçekten sevmiyor .

Singapur kedisi
Kredi bilgileri: Viktor/iStock

Onun sağlığı ve bakımı

Bu küçük kedi soğuk karşısında oldukça kırılgan ve kolayca üşütebilir. Bu nedenle özellikle kış aylarında dikkatli bir şekilde izlenmesi önemlidir. Ayrıca aynı nedenden dolayı kötü havalarda içeride tutulması tercih edilir. Ayrıca, vazgeçilmez veterineri ile düzenli olarak takip etmek her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için. Diyetiyle ilgili olarak, morfolojisine ve yaşına uyarlanmalıdır. Bu kediler ortalama 15 yıl yaşar, ancak sağlıklı olduklarında 20 yıla kadar çıkabilirler!

Orta uzunlukta saçların aksine, burada bakım daha basittir. Gerçekten de, hızlı bir fırça darbesi ölü tüyleri temizleyebilir. Bunu her gün yapmanıza gerek yok, haftada bir yapmanız yeterli. Ancak tüyleri oldukça ince olduğu için sert bir fırça kullanmak şart değil, çok tatlı böylece onun için mümkün olduğunca hoş olur. Son olarak, her zaman önemlidir temiz gözler ve kulaklarenfeksiyonlara yol açmamak için.

Singapur kedisi
Kredi: Seregaff / iStock

onun fiyatı

Singapurlu bir kedinin fiyatı yaşına, cinsiyetine ve aynı zamanda kökenine göre değişir. Fiyatlar genellikle arasında 1.500 € ve 1.800 €. Dişiler genellikle erkeklerden daha pahalı olacaktır. Aksi halde, unutulmamalı günlük bakım fiyatlarıyani veteriner konsültasyonları, sterilizasyon, haşere kontrolü, ayrıca gıda, aksesuarlar ve olası beklenmedik durumlar!