Selkirk rex hakkında her şey: görünüm, karakter, sağlık, fiyat

Selkirk Rex kedisi gerçek bir aşk küresi! Kıvırcık ceketi onu hem sevimli hem de ilgi çekici kılıyor. Aslen Amerika Birleşik Devletleri’nden, kedi severlerin kalbini hızla kazandı! İşte bu muhteşem hayvan hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek için bazı bilgiler.

Onun bakışı

Bu güzel kedi de olabilir orta uzunluktan daha kısa saç. Başlıca özelliği, genellikle boyun seviyesinde daha yoğun olan çok kıvırcık yünlü kürküdür. Bu cinsin elbisesi veya tanımlanmış renk : yani birçok olasılık var.

Genellikle orta boyludur, oldukça kaslıdır. Güzel yuvarlak bir kafası ve güzel yanakları var. Küçük burnu da ona önemli bir çekicilik veriyor! Aksi halde, onun büyük yuvarlak gözleri dikkatli ve çok etkileyici bir hava verin. Son olarak, kulakları oldukça aralıklı ve yuvarlaktır.

selkirk rex kedisi
Kredi bilgileri: JoannElle/iStock

Onun karakteri

Bu kedide çok var güzel nokta! Çok sevimli, kollarında belli bir yer bulacak. Meraklı ve sakin, gerçekten de efendisinin sadık bir dostudur. Bu küçük kedi, boş vakit geçirmeyi sever ve oyun oynamayı sever, ama aynı zamanda iyi uykular.

Fars ve sıradan kedininkine oldukça benzeyen mizacı onu bir sessiz kedi , canlı, çok zeki ve diğer hayvanlara karşı hoşgörülü. Bütün bu nitelikler onun bir çok iyi arkadaşadam için. Onunla yaşamak gerçekten çok kolay ve değişikliklere ve farklı rutinlere hızla uyum sağlıyor. Ancak, bu kedi başlangıçta yabancılara karşı dikkatli olacaktır. Neyse ki, güven bir kez sağlandığında, o olduğu ortaya çıkacak. sıcak bir ev sahibi.

Bir apartman dairesinde bahçeli bir evde olduğu kadar iyi olacak. Bununla birlikte, her iki durumda da, uyaranlara sahip olması önemlidir (oyunlar, yürüyüşler, yansımalar, spor vb.). Bu sevimli kedi, siz oradayken dikkatinizi nasıl çekeceğini bilecek, ama aynı zamanda zaman zaman kendine iyi bak.

hala almak zorundasın çocuklarla ilgili önlemler, çünkü oyuncak sanılmamalıdır. Gerçekten de “peluş” fiziği ona zarar verebilirdi. Bu nedenle bu noktaya dikkat edilmesi ve ona zarar vermeden saygı duy. Elbette bu kural tüm kediler için geçerli olduğu gibi tüm hayvanlar için de geçerlidir. Bunların olduğunu asla unutmamalıyız. duyarlı varlıklar.

Selkirk Rex Yavru Kediler
Kredi: Belikart/iStock

Onun sağlığı

Selkirk Rex kedisinin bugün bilinen bir sorunu yoktur. Bu cins nispeten yenidir, patolojiler henüz gerçekten referans alınmadı . Ancak Farsçaya yakın olduğu için böbrek fonksiyon bozukluğuna yatkın olabilir. Ortalama ömrü 17 yıldır. Ek olarak, sağlığınızı sağlamak için, sahip olduğunuzdan emin olun. düzenli veteriner takibi. Ayrıca benimseyin uygun bir diyet Kedinizin sindirim sorunları yaşamaması için ihtiyacı var.

onun fiyatı

Selkirk Rex kedisinin satın alma fiyatı cinsiyetine, rengine, kökenine ve yaşına göre değişir. etrafında saymak zorundasın 900 €bir tane satın almak için. Ancak şunu da düşünmek gerekir düzenli bakım maliyetinde ama aynı zamanda ara sıra masrafla(veteriner, aksesuar, gıda, öngörülemeyen, vb.).