Ocicat kedisi hakkında her şey: görünüm, karakter, sağlık, fiyat

Benekli elbiseli bu güzel kedi birden fazla çatlak yapmaya yeter! Aslen Amerika Birleşik Devletleri’nden olan bu cins, resmi olarak tanınmasına rağmen, Avrupa’da henüz gerçekten yaygın değildir. Adı, Ocelot ve cat’ın kasılmasından geliyor. Gerçekten de, bu cins, Ocelot’u andıran bir elbise ile bir kediyi doğuran bir Habeş Siyam ve bir çikolata Siyam arasındaki bir melezin sonucudur. Ancak daha sonra yetiştiriciler bu elbiseyi farklı çaprazlamalar yaparak (Habeşliler, Siyamlılar, Mısırlı Mau, vb.) tekrar elde etmeye çalıştılar. İşte güzel Ocicat kedisini daha iyi tanımak için bazı bilgiler.

Onun bakışı

Bu kedinin tüyleri kısadır ve leoparınkine benzeyen elbisesi onu güzelleştirir. özellikle dikkat çekici. Benekli kürkü genellikle kahverengi, çikolata, tarçın, leylak veya mavidir. Orta boylu ve nispeten kaslı, bu da ona bir morfoloji veriyor. oldukça atletik ve orantılı. Tipik olarak minyatür bir vahşi kediyi andırır. Başı üçgen şeklindedir ve badem şeklindeki gözleri cinse özgü renklere sahip değildir. Namlu, iyi yuvarlak yanaklarla kare şeklindedir. Ayrıca kulakları biraz daha büyük ortalamanın üzerinde ve oldukça düz.

Ocikat kedileri
Kredi bilgileri: başkan/iStock

Onun karakteri

Bu kedi biraz alır Siyam karakter özellikleri. Sahibine çok bağlı, evcil hayvanlarıyla kucaklaşmaktan ve vakit geçirmekten hoşlanan insanlar için ideal. Ayrıca uyum sağlar aile hayatına kolayca ve çocukları sever. Ayrıca yalnızlıkla mücadele ediyor ve hiçbir şey yapmamaktansa arkadaşlarıyla oynamayı ve koşmayı tercih ediyor. Yani, her ne kadar kedinin bağımsız bir hayvan olduğu biliniyor, bu çok fazla dikkat ve talep gerektiriyor. Zeki ve her zaman aktivite arayan Ocicat kedisi, düzgün bir şekilde gelişmesi için tırmanmaya ve zıplamaya yetecek kadar geniş alanlara da sahip olmalıdır. Bu nedenle bir apartman dairesinde bu cins bir kedinin olması tavsiye edilmez.

Onun sağlığı

Ocicat kedisi yok bilinen özel bir sağlık sorunu yok bugün. Ancak, tüm kedigillerde olduğu gibi, kedigillerden korunmak önemlidir. çeşitli iç parazitler ve harici. Ek olarak, bir veterinere düzenli ziyaret hayvanınızın sağlığını sağlamak için gereklidir. Ayrıca kulakların ve gözlerin sık sık temizlenmesi şiddetle tavsiye edilir. haftada bir fırçalama. Diyetiyle ilgili olduğu sürece, dengeli ve uygun. Son olarak, Ocicat kedisinin yaşam beklentisi 10 ve 15 yaşında.

Ocicat kedileri
Kredi: Rhcaplan/Wikipedia

onun fiyatı

Bir Ocicat kedisinin fiyatı, soyuna, yaşına, cinsiyetine vb. göre değişir. erkek gidebilir 1.200 € karşı €1,400 Kadınlar için.