Khao Manee kedisi hakkında her şey: görünüm, karakter, sağlık, fiyat

Khao Manee kedisi dünyadaki en nadir ırklardan biridir. Tamamen beyaz elbisesi ve berrak gözleri onu kesinlikle inanılmaz bir kedi yapıyor. İşte bu güzel, sıra dışı cins hakkında daha fazla bilgi edinmek için bazı bilgiler.

Onun bakışı

Aslen Tayland’dan gelen adı, güzel mavi veya yeşil/sarı gözlerinin onuruna “değerli taşlar” anlamına gelir. Ancak, onun için yaygın olan uyumsuz gözler, cins için sistematik olmasa da. Bu özellik onu bile daha popüler.

Orta boy, oldukça ince ve zariftir. Kafasının şekli hafif üçgen küçük yuvarlak kulaklı. elbisesi hakkında tamamen beyaz, en azından farkedilmeden gitmediğini söyleyebiliriz. onun saçları kısa ve düzenli bakım gerektirir her zaman temizliğini ve parlaklığını korumak için.

şapka Khao Manee
Kredi: ApisitWilaijit/iStock

Onun karakteri

o olduğunu söyleyebiliriz kürkü kadar yumuşak. Sahibine karşı sevecen ve özenli, o bir kedi çok sevimli. Enerjisi ve dikkat ihtiyacı nedeniyle “kedi köpeklerin” bir parçası da olabilir.

Çok akıllı, aile hayatına kolayca uyum sağlar. Meraklı bir yapıya sahip, takdir ediyor yeni şeyler öğrenmek. Diğer hayvanlara uyum sağlamak için zamana ihtiyacı olmasına rağmen, tanıştırıldıktan sonra çok koruyucudur. Anlayacaksınız, bu kedi gerçekten zor değil. Ancak, sahip olduğu günlük aktivite ihtiyacı. Gerçekten de, çok sakin olabilir, aynı zamanda canlı ve eğlenceli olabilir. Bu nedenle, emin olmak önemlidir her gün yeterince teşviközellikle birlikteliği yalnızlığa tercih ettiği için.

Onun sağlığı

Bu cins varlık oldukça nadir, çok fazla genetik değişiklik yaşamadı. Yerine güçlü, Khao Manee kedisi herhangi bir özel sağlık sorununa tabi değildir. Bununla birlikte, yaşam beklentisi ortalamadan biraz daha düşüktür. Aslında, o 12 ila 15 yaş arası Genel olarak. ama, bu özellikle hayvanın yaşam koşullarına bağlıdırdeğil, aynı zamanda karşılaşacağı veya karşılaşmayacağı sorunları da içerir.

Kedi Khao Manee
Kredi: ApisitWilaijit/iStock

onun fiyatı

Khao Manee kedisinin fiyatı yaşa, cinsiyete, soyuna göre değişmekle birlikte aynı zamanda gözlerinin rengi. Garip gözleri varsa daha pahalı olacak. Ortalama olarak, sürer 2.000 € aynı renkte gözleri olan biri için, ve 4.500 €’ya kadar vahşi gözlü bir kedi için. Ancak unutmamalıyız tüm temel masraflar ve her gün yandan. Gıda, aksesuarlar, veteriner masrafları, çeşitli düzenli korumalar (cips / solucan öldürücüler), ayrıca masraflar öngörülemeyen durumlarda.

Ek olarak, bir hayvanı karşılamadan önce tüm ihtiyaçları hakkında dikkatlice düşünmek gerekir. Bazı ırklar çekici olsa da, önemlidir. bir hayvanın satın alınmasından ziyade evlat edinilmesini sorgulamak. Gerçekten de bugün bile binlerce hayvan terk edilmiş durumda. Evinize küçük bir kedi almak istiyorsanız, emin olun. gerçekten araçlara sahip olmak ve gitmekte özgürsün farklı barınakları görün!