Kedilerin yapabileceği ve insanlardan bile daha iyi olan 10 iş

Kedinizin hangi işi yapabileceğini hiç düşündünüz mü? Bunu düşünürseniz, kedilerin başarılı olabileceği birçok iş var. Neyse ki, kedi arkadaşlarımızın çalışmasına izin verilmiyor, aksi takdirde kolayca yerimizi alacakları kesin…

1. Ornitolog

Kuş gözlemciliği, birçok kedi için favori bir eğlencedir. Ve bu küçük uçan hayvanlar hakkında kesinlikle çok şey bildiklerini söylemek kadar. Kuşları incelemekten oluşan kuşbilimci mesleği, bu nedenle onlar için yapılmış gibi görünüyor!

2. dansçı

Kedilere sadece şaşırtıcı bir çeviklik bahşedilmemiştir, ayrıca hareketleri her zaman zariftir. Ve pastanın üzerine krema koyarak, doğal olarak parmak uçlarında yürüyorlar. Onları mükemmel dansçılar yapacak o kadar çok yetenek var ki!

kedi pençesi
Kredi: Doucefleur / iStock

3. Politikacı

Aramızda kalsın, kediler zaten dünyayı yönetiyor. Bunun kanıtı, sahiplerinin gösterdiği mutlak bağlılıktır. Hatta onları bedavaya beslemenin ve barınmanın yanı sıra, sosyal hayatımızdan, hatta uykumuzdan bile fedakarlık etmek pahasına da olsa her isteğine boyun eğmek için geriye doğru eğiliriz. Kediler doğuştan liderdir ve bunun çok iyi farkındadırlar.

siyasi kedi
Kredi: iStock / Belykh

4. Doktor

Muhtemelen kedilerin süper bir güce sahip olduğunu fark etmişsinizdir: Sadece mırıldanarak stresimizi yatıştırma ve acımızı hafifletme yetenekleri vardır. Daha da iyisi, insanlarda kanser gibi bir hastalığı tespit edebiliyorlar. Hem de makineler veya uyuşturucular olmadan!

doktor kedi
Kredi: iStock / Voren1

5. Yargıç

Bu bakışı bilirsiniz: Kediniz, yemeğini servis etmek için geç kaldığınız için ne kadar üzgün olduğunu size bildirir. Yoksa onun altını çok uzun süredir değiştirmediğiniz için mi? Kısacası, her zaman sizi suçlu hissettiren bir sebep vardır. Ve haklı olarak, hiç kimse günahlarını itiraf etmeden bir kedinin meraklı bakışlarına karşı koyamaz.

kedi
Kredi: eğitim / iStock

6. Yok Edici

Fareleri kovalamak, çoğu kedinin genlerinde kökleşmiş bir aktivitedir. Onların salt varlığı aynı zamanda kemirgenleri bir eve yerleşmekten caydırmayı da mümkün kılar. Hem de kimyasallara ihtiyaç duymadan!

çita
Kredi: iStock / ölçekleyici

7. İç mimar

Sanılanın aksine, kedilerin nesneleri düşürmekten aldıkları zevk, yollarına çıkan her şeyi yok etme zevkiyle bağlantılı değildir. Gerçekte, bu onların insanlarının kötü zevkini gidermenin kendi yolu…

8. Veteriner

Kediler çoğu zaman küçük insanlarını merkeze alsalar da, yine de başkalarına ve özellikle diğer hayvanlara karşı biraz empati gösteriyorlar. Bu nedenle, kedilerin köpek, keçi, kirpi ve hatta kaplumbağa gibi hasta hayvanlara nasıl baktıklarını anlatan çok sayıda hikaye var!

köpek kedi birlikte yaşama
Kredi: chendongshan / iStock

9. Bebek bakıcısı

Kural olarak, çocuklar evlerinde yaşarken kediler çok hevesli değildir. Çoğu zaman, sadece onlara tahammül ederler. Ama sahip olmadıkları sevgilerini güpegündüz göstermedikleri için değil. Bu yüzden, gürültücü küçük oda arkadaşlarına bir şey olmasına izin vermeyeceklerine, hatta onları korumak için hayatlarını bile vereceklerine dair güvenli bir bahis!

kedi öpücüğü
Kredi: SurkovDimitri / iStock

10. Gece bekçisi

Kediler bölgesel hayvanlardır. Geceleri, ayrıca zamanlarının çoğunu, hiçbir davetsiz misafirin girmediğini kontrol etmek için bölgelerinde devriye gezerek geçirirler. Kısacası, gece bekçilerinin yaptığı tam olarak bu, değil mi?

kedi
Kredi: Автор / iStock