Kediler yavruları dışında hayvanları besleyebilir mi?

Kediler çok bağımsız hayvanlardır ama aynı zamanda çok sevecendir. Ancak mizaçlarını genellemek mümkün değildir. Bazıları çok gösterişli olacak, diğerleri ise oldukça kopuk olacak. Gelecekteki anne kediler için de durum aynı, rollerini nasıl oynayacaklarını asla bilemeyiz! Yine de bu küçük tüy yumaklarının çoğu bizi şaşırtıyor. Ayrıca bir soru da ortaya çıkıyor: Kediler yavrularını eğitebildikleri halde yavru kedilerinden başka hayvanlar da yetiştirmeleri mümkün müdür?

tahmin edilemez hayvanlar

Küçük proteinlerimiz dolu sürprizler. Gerçekten de, doğum sırasında bir kedi yavrusuyla hemen ilgilenebilir veya onları kabul etmesi daha uzun sürebilir. Annelik içgüdüsü genellikle iyi gelişir. Ancak, her zaman gerekir gözünü üzerinden ayırma bu dönem her şey yolunda gitsin diye.

kedi ve civciv
Kredi: MajaMarjanovic/iStock

Ayrıca sevgili erkek kedilerimiz diğer hayvanlarla birlikteyken davranışlarını kökten değiştirebilir. Daha sevecen olabilirler ve koruyucu veya tersine agresif hale. Bu nedenle sorun yaratmamak için dikkatli ve saygılı olmak gerekir. aralarındaki güvensizlik.

güzel sürprizler

Küçük hayvanlarımızın birkaç farklı türle yaşayabileceğini biliyoruz. Köpekler, tavşanlar ve kobaylar evlerimizde giderek daha fazla yer almaktadır. Ek olarak, muhtemelen kedilerimiz arkadaşlarına karşı önemli bir sevgi ile bağ. Hatta kedilerin kendilerine ait olmayan yavru kedileri hoş karşıladığı da olur. Gerçekten, olabilirler evlat edinen anneler Bebeklerin uygun bir zamanda sunulup sunulmadığı. Üstelik bunların olması imkansız değil. diğer türleri benimsemek.

İstisnai durumlar

Fiziksel farklılıklara rağmen, bazı vakaları görebildik. sevimli ve benzersiz yavru, civciv, ördek yavrusu gibi diğer hayvanlara bakan dişilerin bazen sincaplar bile. Gerçekten de, emzirme döneminde veya doğumdan hemen önce kediler, karşılamaya hazır hissediyorum diğer küçük tüylü hayvanlar.

O zaman bir durumdalar resepsiyon, çünkü bu dönem küçüklerinin sevgisine ve beklentisine elverişlidir. Ek olarak, bazı kediler korumayı sağlama ihtiyacı hissedebilir. bir hayvanın ihtiyacı. Bu durumda, diğer hayvanlar kendilerini bir kediye sunduğunda, bu rahatlık ve güvenlik ihtiyacına sahip olmalarıdır. O zaman cevap verebilir bu beklentiye olumlu. Ancak bazen tutmaz ve başka bir çözüm bulmanız gerekir.

Anlamış olacaksın, kediler harika hayvanlar yürekleri pençelerinde olanlar. Bu nedenle bir kedinin olması imkansız değildir. evlat edinen anne farklı küçük hayvanlar.