kediler için aslında ne yapıyorlar?

Kedilerin ve diğer hayvanların korunmasına yönelik dernekler giderek daha çoktur. Muhtemelen onları yakınınızda görmüşsünüzdür, ama hiç kedigiller için gerçekte ne yaptıklarını merak ettiniz mi? Genellikle yaptıkları eylemlere daha yakından bakalım.

1/ Bindirme

Bindirme izin verir sokak kedilerini yakala onları sterilize etmek, tanımlamak ve pire ve kenelere karşı koruma sağlamak için. Bu eylem yardımı ile gerçekleştirilir. belediyeler aşırı kalabalıktan kaçınmak için. Kedigillerin gelişimini yönetmek ve bunlarla ilişkili çeşitli rahatsızlıkları sınırlamak için sterilizasyon gerçekten de gereklidir.

2/ Yatırımlar

Yakalama sırasında, olabilir çok sosyal kediler. Gezinmelerine rağmen, bu vahşi kediler daha yakın ve böylece sevgi dolu bir aileye gitme şansına sahip olurlar. Dernek daha sonra belirli erkek kedileri yerleştirebilir ev sahibi ailede tatlı bir ev bulana kadar. Bu küçük arkadaşlar daha sonra evlat edinilecek dernek sözleşmesi kapsamında.

kedi
Kredi: yanjf/iStock

Ayrıca, bu dernekler de iyileşir terk edilmiş kediler. Ne yazık ki, bu terklerköpek ve tavşanlarda olduğu gibi hala çok sık görülür. Böylece bu tüy yumaklarının bulmasını sağlarlar. yeni bir ev onlara ikinci bir şans vermek için. Tabii ki, evlat edinenler ciddi, istikrarlı ve mümkün olan en iyi yaşamı sunabilecek durumda olmalıdır. Kriterler karşılanmazsa, bir dernek bir hayvanın refahı için evlat edinmeyi reddedebilir.

3/ Yardım

Sokak kedilerini kısırlaştırmaya ek olarak, belirli dernekler belirli bireylere yardımcı olabilir. Ancak bu her kurum için geçerli değildir. Bu eylem, en yoksulların elde etmesini sağlar finansal asistan hayvanlarının sterilizasyonu ve tanımlanması için. Dernekler, yavru kedilerin gelişiyle karşı karşıya kalan bu insanları, onlarsız, muhtemelen sokakta biter.

Dışarıda siyah beyaz kedi
Kredi bilgileri: Tanya145/iStock

4/ Gönüllü bulmak

Gönüllüler çok önemli bir dernek yönetmek. Onlar sayesinde vahşi kediler için eylemler mümkündür. Şehirlerde veya kırsal kesimlerde çeşitli stratejik noktalar duyurulur. hayvanları beslemek düzenli olarak ve her şeyin onlar için iyi gittiğinden emin olun. Ayrıca, evlat edinilmeyi bekleyen kedilere yardım etmek için sürekli koruyucu aile arıyorlar.

5/ Gıda sürüşleri

Yiyecek, aksesuar ve tüm bunları toplamak için süpermarketlerde veya evcil hayvan dükkanlarında birkaç gün düzenlenir. kediler için gereklidir. İnsanların cömertliği sayesinde, kediler için dernekler gelişmeye ve bu harika hayvanların iyiliği için hareket etmeye devam edebilir. için etkinlikler düzenlenmesi de mümkündür. fon toplamak bu dernekler için (garaj satışı, yemek, oyun vb.).

6/ Önemli tavsiye

Son olarak, kediler için uzmanlaşmış dernekler genellikle çok şey sunar. yardım ve tavsiye Bu hayvanların refahı için. Gıdadan bakıma kadar, size cevap verebilecek veya sizi mümkün olan en iyi şekilde bilgilendirmek için bir veterinere yönlendirebileceklerdir.

kedi yavrusu dışarıda
Kredi: Okssi68/iStock

Bu nedenle, kediler için dernekler günlük olarak dikkate değer bir iş çıkarır. Bu sayede birkaç hayvanı sokaktan ve muhtemelen sefil ve tehlikeli bir hayattan kurtarırlar. Ancak bu kuruluşlar her zaman gönüllülere ihtiyaç var ve çeşitli görevlerini yerine getirmek için bağışlar. Cömertliğimiz ve zamanımız olmadan yapabilecekleri her şeyi gerektiği gibi yerine getiremezler. Bu nedenle, yatırım yapabilmek veya minimumda olsa bile verebilmek önemlidir. hayvanlara daha iyi bir gelecek sunmaya teşvik etmek ve yardımcı olmak.