Kediler hakkında en sık sorulan 10 sorunun yanıtları

Dört ayaklı arkadaşlarımızla ilgili akla gelebilecek çok sayıda soru arasında bazıları diğerlerinden daha fazla geliyor. Kedilere özgü davranış, sağlık, meraklar vb. İşte kediler hakkında kendinize en çok sorduğunuz soruların cevapları!

Bu cevaplar amaçlandı hızlı, net ve özlü. Onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, farklı paragraflarda bulunan bağlantılara tıklamaktan çekinmeyin!

1. Neden miyavlıyorlar?

Sesimiz veya köpeklerin havlaması gibi miyavlama da ana iletişim araçları bir kedinin. Çocukken annelerinin dikkatini çekmek için edindikleri ve sahibinin dikkatini çekmek için sürdürdükleri bir reflekstir. Aslında, kediler sadece insanlarla miyavlamak!

2. Kediler bizi neden ısırır?

Saçlarımız olabileceği gibi kıyafetlerimiz veya battaniyelerimiz de olabilir. İlk durumda, bir olabilir sevgi belirtisi ama aynı zamanda bir stres göstergesizorlayıcı hale gelirse. Örneğin battaniye üzerinde yaptıklarında, çok erken sütten kesildi.

3. Neden bu kadar çok uyuyorlar?

Kediler çok uyurlar: Günde ortalama 15 ila 20 saat, yani! olduklarını bildiğimizde daha iyi anlayabiliriz. asla rahat uyuma. Vahşi içgüdüleri gerçekten onları her zaman onların korumasında . Eğer çok uyuyorlarsa, bunun içindir. güçlerini korumak iki av partisi arasında.

4. Kedim neden kusuyor?

Birçok kişiyi ilgilendiren bir soruya birkaç kelimeyle cevap vermek zor. bir olmadığında saç topu Onu rahatsız eden kusma, az ya da çok ciddi durumların bir işareti olabilir. Her durumda, olmalı veterinerinizle konuşundibine ulaşmak için.

5. Sudan gerçekten korkuyorlar mı?

Bugün her kedinin karakterine ve cinsine göre değişir, ancak temelde su onların en iyi arkadaşı değildir. bunu unutma çoğu kedinin çöl bölgelerinde yaşayan ataları vardır , suya alışık değillerdi. Ancak bu, onların bu unsurdan kelimenin tam anlamıyla büyülenmesini engellemez.

yüzen kedi
Kredi: marieclaudelemay/iStock

6. Neden mırlıyorlar?

Yanlışlıkla, kedilerin sadece mutlu olduklarında mırıldandıkları düşünülür. Bu elbette böyledir, ancak stresli veya hasta olduklarında da yaparlar. Aslında, mırlamak sakinleştirici bir reflekstirbu da kendilerine güven vermelerini ve sakinleşmelerini sağlar. Böylece pozitif kalır!

7. Salatalıktan neden korkarlar?

Kediler ve salatalıklar bir aşk hikayesi oluşturmaktan (çok uzak) çok uzaklar… Salatalığın şekli onlara gerçekten de bir aşk hikayesini düşündürürdü. yılanBu sürüngenlerin yaşadığı bölgelerde yaşayan atalarının hayatta kalma içgüdüsüne hitap edecek olan onların ana yırtıcıları . Bu, kendinizi bulduğunuzda şaşırmayacağınızı söyledi. 20 saniye önce orada olmayan bir nesneyle burun buruna?

8. Kutuları neden bu kadar çok seviyorlar?

Genelde kediler sever kendilerini güvende hissettikleri yerlerve çevrelerindeki her şeyi gözlemleyebilirler. Bu nedenle, bir kutu onlar için bir bonus olarak alabilecekleri sıcak ve çok rahat bir barınak vaadidir. pençelerini yap! Aşk hikayesi kaçınılmazdır…

9. Neden bize bakıyorlar?

Kedilerin avlanma içgüdüsü bunu yapar muhteşem gözlemciler . Bir insana bakarak uzun dakikalar geçirerek doğalarını bu şekilde tatmin ederler. Basit meraktan, iletişim girişimi. Sana bir şey sormaya çalışıyor olabilir. Ve eğer o yavaşça göz kırptadını çıkarın: size sizi sevdiğini söylüyor.

10. Neden bizi pençeleriyle yoğuruyorlar?

Bu küçük kedi masajlarını seviyoruz, ama neden? Çünkü kendilerini iyi hissediyorlar. Bu bir annelerine yaptıkları küçük jestsüt üretimini teşvik etmek ve bu nedenle güzel anıları geri getirmek için.