Kediler hakkında en güzel 10 alıntı

Kedilerin hem mistik hem de huysuz, bazen komik ve çoğu zaman da sevimli hayvanlar olduğu bilinmektedir. Ve onların farklı yönleri, çoğu zaman, bilinmeyi hak eden alıntılarda şiir ve zeka ile yazıya geçirilmiştir. Literatürdeki en büyük isimlerden bazıları, kitaplar kedilere köpeklere olduğu kadar saygı göstermese de, gerçekten de hevesli kedi severler olmakla ünlüdür.

Ama dikkatli olun, konu kedinin güzelliğini ve karakterini öne çıkarmak olduğunda, iyi ve güzel sözlerde eksiklik yok. Böylece alışkanlıklarını ve alışkanlıklarını ortaya koyarlar. insanla benzersiz bir bağ, tüm hassasiyetle kedileri seven insanlar tanıyabilecek ve takdir edebilecek! İşte bir seçim en güzel alıntılar sevgili saç yumaklarımızda.

1. Robertson Davies, Amerikalı edebiyatçı

“Mutluluk kedi gibidir, ona sarılmaya çalışırsan senden kaçar, ilgilenmezsen bacaklarına sürtünür, dizlerinin üstüne atlar. »

2. Jules Vernes, romancı

“Kedilerin dünyaya gelen ruhlar olduğuna inanıyorum. Bir kedinin bir bulutun üzerinde yürüyebileceğine ikna oldum. »

3. Ernest Hemingway, Amerikalı yazar

“Kedi kesinlikle dürüsttür: İnsanlar şu ya da bu nedenle duygularını gizler. Kediler yapmaz. »

kitapçı kedi yavrusu
Kredi: vladans / iStock

4. Kitaptaki yazar ve şair Téophile Gautier samimi hayvanat bahçesi

” Fethetmek dostluk birinin kedi dır-dir şey sert. Kedi felsefi bir hayvandır, düzenlidir, sessizdir, alışkanlıklarına sımsıkı sarılır, düzenin ve temizliğin dostudur, sevgisini baş döndürücü bir duruma sokmaz: eğer ona layıksan dostun olmak ister, kölen değil. . Şefkatinde özgür iradesini korur ve mantıksız bulduğu şeyleri sizin için yapmayacaktır; ama kendini bir kez sana verdi mi, ne mutlak bir güven, ne büyük bir bağlılık! Yalnızlık, melankoli ve çalışma saatlerinizin yoldaşıdır. »

5. Léo Ferré şarkısında Melankoli

“Melankoli, bulunduğuna inandığımız kayıp bir kedidir. »

6. Guy de Maupassant, yazar

“Hiçbir şey daha yumuşak değildir, hiçbir şey cilde bir kedinin sıcak ve canlı kürkünden daha hassas, daha rafine, daha nadir bir his vermez. »

kedi yalan kitabı
Kredi: iStock

7. Victor Hugo, edebiyatçı ve siyasi figür

“Tanrı kediyi, insanın evde evcilleştireceği bir kaplanı olsun diye icat etti. »

Küçük bir bonus bilgi: kedisinin adı Chanoine.

8. Jules Renard, yazar

“Sakinliğin ideali, oturan bir kedidedir. »

9. Joseph Wood Krutch, Amerikalı yazar ve doğa bilimci

“Kediler, istediğinizi isteyerek kimseye zarar vermediğiniz ilkesini takip eder. »

10. Jean Cocteau, edebiyatçı

“Kedileri seviyorum çünkü evimi seviyorum ve onlar yavaş yavaş evin görünür ruhu haline geliyorlar. Emirlere, çağrılara, sitemlere sağır görünen bu birkaç paltodan bir tür aktif sessizlik yayılıyor. »