Japon Bobtail kedisi hakkında her şey: görünüm, karakter, sağlık, fiyat

Japon Bobtail kedisi Fransa’da pek bilinmese de hala konuşuluyor. Hiç görmediyseniz, bu açıklama sizi kayıtsız bırakmamalıdır. İşte bu güzel kedi hakkında bilmeniz gereken tüm özellikler!

Onun bakışı

Bu küçük kedi orta boyda ve ağırlıktadır. 3 ila 5 kg. Manx gibi, bu güzel erkek kedinin özelliği tavşanları andıran kuyruğudur. Kısa, gür ve kendi üzerine kıvrılmıştır. Bu özellik, ilgili genetik mutasyon. Ayrıca ön ayakları arka ayaklarından biraz daha kısadır. Ceketi birleştirilebilir veya birkaç renkten oluşabilir, belirli bir kural yoktur. Ayrıca, sahip olabilir hem kısa hem uzun saç.

Çok hantal olmadan yeterince sağlam. Kafası güzel ile oldukça üçgen dik kulaklar ve güzel yanaklar. Gözleri oldukça büyük badem şeklindedir ve onların minnow olması nadir değildir.

japon kısa kuyruklu kedi
Kredi: Jonik / Wikipedia

Onun karakteri

Japon Bobtail kedisi aşk dolu! Çok girişken, hiçbir fırsatı kaçırmaz şefkat göstermek. Çok sevecen, efendilerine çok sadık bir arkadaştır. O da şirketten hoşlanıyor çocuklardan çok yetişkinlerdir ve diğer hayvanlarla oldukça kolay anlaşır. Ancak her şeyin yolunda gitmesi için bir sunum aşamasından geçmeli ve sabırlı olmalısınız.

Çok sevecen olmasına rağmen, güçlü bir kişilik ve nasıl duyulacağını bilir. Çok konuşkan olması ve her zaman miyavlama fırsatı bulması nadir değildir. Çok dikkatli ve akıllı, bu kedi oyun oynamayı ve yeni şeyler öğrenmeyi seviyor. Eğitimi genellikle basit olduğunda ona ihtiyacı olan zamanı ver.

Onun sağlığı

Fransa’da çok az bilinen bu küçük kedinin sahip olduğu bilinmiyor. belirli hastalıklar. Ayrıca düzenli fırçalamaya ek olarak, temiz gözler ve kulaklar. Ancak, uzun saçları varsa, ceketinde düğüm olmaması için daha sık fırçalanması gerekecektir.

japon kısa kuyruklu oturan kedi
Kredi: fuiyau yap/iStock

Japon Bobtail kedisi alıştı apartman hayatında çok iyi, aynı zamanda güvenli bir bahçeye sahip küçük bir kır evindeki huzuru da takdir ediyor. Tüm kedigiller gibi, o da olmalı yeterince dikkat dağıtıcı düzgün gelişmek için. Ayrıca sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra sağlıklı beslenmek de önemlidir. düzenli veteriner takibi onun sağlığını sağlamak için. Yaşam beklentisi değişebilir 12 ila 15 yaş bakımlıysa ortalama olarak.

onun fiyatı

Bir Japon Bobtail kedisinin fiyatı, yaşına, cinsiyetine, soyuna vb. bağlı olarak değişir. etrafında saymak zorundasın 1.000 € birine sahip olmak. Ancak, bunun yan tarafta temsil ettiği tüm maliyetleri unutmamalıyız. Gerçekten de, gıda, olağan veteriner masrafları (aşılar, solucan kovma, pire vb.) ve öngörülemeyenler dikkate alınmalıdır. Ayrıca, küçük bir kedinin satın alınması hafife alınacak bir hareket değil. Her şeyden önce, emin olunbir kediye adamak için yeterli zamana sahip olmak dalmadan önce ve tereddüt etmeyin benimsemeye öncelik vermek bir çiftlikten ve/veya evcil hayvan dükkanından satın almak yerine bir barınakta.