İyi ya da kötü fikir?

Muhtemelen evcil hayvanınızın doğadayken ne yaptığını merak etmişsinizdir. Kedilerimiz gerçekten de bazen çok gizemlidir ve macerayı sevdiklerini söylememiz boşuna değildir. Nereye gidiyorlar ve hep aynı yolu mu izliyorlar? Bir GPS izci, gizemi bir kez ve herkes için çözer. İşte kediler için GPS tasmaları hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek için bazı bilgiler.

Kedinizi kolayca bulun

Bazıları onu bir alet olarak görürse, GPS izci, kediler için çok yararlı olabilir. kaybolmak. Gerçekten de, tüy yumağımız kolayca kaybolmak ava çıkmak veya yürüyüşe çıkmak! Bazıları asla çok uzağa gitmezken, diğerleri bazen pervasız davranıp evden uzaklaşırlar. Ayrıca ev kedisi de bazen kaçabilir.

Bazı kedigiller diğerlerinden daha fazla eve bağlı olsa da, diğerleri yalnızca iç mekanlarda yaşayamaz. Gerçekten, onlar özgürlüğe ihtiyacım var ve temiz hava! Ancak, bu her zaman sahipler için güven verici değildir, çünkü evcil hayvanımızın ne yaptığını veya ne yaptığını bilemeyiz. herhangi bir sorunu varsa. ek olarak temel kimlikkediler için GPS izci bu nedenle birden fazla güvence verebilir, ancak bu ekipmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

gps izci ile kedi
Kredi: Nils Jacobi/iStock

GPS izleyicinin avantajları

Kedilerin bir günde yapabileceklerini hayal bile edemezsin. Doğada güzel bir yürüyüş yaptıklarını düşünürsek, çoğu zaman yanılıyoruz. Gerçekten de komşularına gidebilirler, yabancılardan sarılmalar isteyebilirler, ama aynı zamanda hemcinsleriyle bir kovalamaca yaşayabilirler ve hatta farklı hayvanları avlayabilirler. sen anlasaydın, saatte yüz mil yaşayabilirler ve çok şey gör! Bu cihaz, kedinizin gizli yaşamını keşfetmenizi sağlar.

Kediniz çok uzun süre evde olmadığında, kediniz sayesinde nerede olduğunu da öğrenebilirsiniz. kediler için gps izci! Yani, artık kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok: bu araçla nerede olduğu hakkında bir fikriniz var. nerede ve ne zaman. Ayrıca kedinizin gün boyunca kat ettiği tüm yolları izler.

gps siyah beyaz kedi
Kredi: michaklootwijk/iStock

Dezavantajları

Kedilerimiz için tasmaların kesinlikle önerilmediğini hepimiz biliyoruz. Gerçekten de, gözetim altında olmadıklarında, tercih edilir. onlara izin verme. Bir koşum takımında olduğu gibi, takılma riski taşırlar, takılıp kalmak, ama aynı zamanda boğulmak. Ancak kedilerin en küçük ve bazen tehlikeli köşelere gizlice girmeyi seven gerçek maceracılar olduğunu biliyoruz.

Ayrıca bu tasmaların alım fiyatı da ihmal edilmemelidir. Genellikle bir ile çalışırlar aylık abone . GPS’inizi aldığınızda, onu şuraya bağlamanız gerekir: bir uygulama çalışması ve düzenli olarak şarj etmesi için. Üstelik güvenilir ve çok hassas ürünlere sahip olmak günümüzde hala zor. Bu nedenle birkaç metre fark olabilir. Ancak bu, kedinizin maksimum güvenliğini sağlamak için geçici bir çözüm olabilir. bir tasma üzerinde yürürken örneğin. Böylece düzgün bir şekilde şarj edebilir ve istediğiniz zaman etkinleştirebilirsiniz.

gps kara kedi
Kredi bilgileri: Asia Tsyhankova/iStock

Bu nedenle, kediler için GPS tasması, hayvanınızın konumunu izlemek ve bundan emin olmak için iyi bir çözüm olabilir. Ancak, bazı bulmak için araçları koymaya hazır olmalısınız. güvenilir ve doğruarkadaşı için.