Hatırlanması gereken 5 şey!

Seyahate çıktığınızda kediniz için çözüm bulmak daha iyi olsa da, başka seçeneğiniz olmadığı zamanlar vardır! Yani trenle veya arabayla seyahat etmek bir şeydir, ancak uçakla seyahat etmek gerçek bir engelli parkur gibi görünüyor. Ama panik yapmayın, hiçbir şeyi unutmamanızı ve sevgili kedinizle huzur içinde ayrılmanızı sağlayacak bir liste hazırladık!

Çoğu havayolunun kedilere izin verdiğini unutmayın. 6Bile 8 kg maksimum (taşıma çantası dahil) kabinde insanlarıyla seyahat eder. Bu ağırlığın ötesinde, kediniz ambarda seyahat etmek zorunda kalacaktır.

Ve dikkat et, bazı şirketler hayvanların taşınmasına bile izin vermiyor (bu özellikle EasyJet için geçerlidir)! Bazı ırklar ağızları ezilmiş kediler (Örneğin İranlılar) ve hamile kedilerin uçması da yasaklanabilir.

1. Biletini al

Kedinizi uçağa bedavaya alabileceğinizi düşündünüz! Hayır! Seyahatiniz için rezervasyon yaparken yanınızda bir hayvanın olacağını da belirtmeyi unutmamalısınız. Ve tabii ki, bir ödeme ek ücret !

Bu ek genellikle değişebilir 20 ile 260 avro arasındaseçilen hedefe bağlı olarak.

2. Uygun bir taşıma sandığı seçin

Kediniz sizinle birlikte kabinde seyahat ediyorsa mutlaka bir çantada veya IATA onaylı taşıma kasası ayaklarınızın altına veya dizlerinizin üzerine koyacaksınız. Nitekim, tamamen hayvanı dışarı çıkarmak yasak Uçakta. Bu yüzden kedinizin sandığının yeterince olduğundan emin olmalısınız. havadar böylece yolculuk boyunca engelsiz nefes alabilir. Ambarda seyahat ediyorsa, sağlam bir nakliye sandığında kalmalıdır.

Her durumda, daha iyi havayolunuza danışın taşıma sandığı açısından sahip olduğu gereksinimler hakkında. Aslında, ikincisi bir şirketten diğerine değişebilir ve belirli ölçümlere yanıt vermek. ve düşün etiket Her bagaj için yapacağınız gibi, bilgilerinizi ve kimlik numarasını belirterek kedinizin sandığı!

kedi taşıma kutusu
Kredi: Highwaystarz-Fotoğraf / iStock

3. Kemeri ve tasmayı unutmayın

ziyaretiniz sırasında oldukça olasıdır. kontrol noktası örneğin havaalanında kedinizi araması için kafesinden çıkarmanız istenir. Bu durumda, emniyet kemerini ve tasmayı temin etmek daha iyidir.herhangi bir olaydan kaçınmak. Tek ihtiyacın olan tüy topunun havalanması!

4. Ona aşı yaptırın ve yontturun

Her ülkenin hayvanların kabulü için kendi sıhhi gereksinimleri vardır. o zaman düşün önceden sormak evcil hayvanların kendi topraklarına girmesine izin vermek için gideceğiniz ülkenin gerektirdiği koşullar. Tüm bilgiler web sitesinde mevcuttur.elçilik endişeli.

Her durumda, kedinizin tüm aşıları güncel olmalıdır. Ayrıca, mutlaka olması gerekir yongahatta bazı ülkeler için yakın zamanda sağlık sertifikası bir veteriner tarafından tamamlandı. Bu yüzden seyahatinizi yanınıza almayı unutmayın. sağlık kitabı onun yanı sıra avrupa pasaportu !

5. Aksesuarları düşünün

Ayrılmadan önce, kabin için gerekli olacak tüm aksesuarları yanınıza almayı unutmayın. refah kediniz uçak yolculuğu sırasında: bir kase su, onu klimadan korumak için battaniye, kedi maması, oyuncak…

Ve eğer kediniz stresli bir tipse, veterinerinizden tavsiye almaktan çekinmeyin. Sonuncusu reçete edebilir ağrı kesiciler veya Bach çiçekleri gibi daha doğal çözümler.

Kaynak