görünüm, karakter, sağlık ve fiyat

Bombay kedisi çok sevimli ve sevimli bir kedidir. Ancak bu küçük kara panter Avrupa’da henüz pek tanınmamaktadır. Yani, bu cinsi bilmiyorsanız, burada onun hakkında bazı bilgiler var.

Onun bakışı

yerli Birleşik DevletlerBombay kedisi Fransa’da tanındı 80’lerde. Burma ve siyah American Shorthair arasındaki bir haçtan türemiştir. Oldukça kaslı, bu çok zarif kedinin memnun edecek bir şeyi var.

Elbisesi siyah ve kısa saçlı. Ayrıca kulakları, ağzı, bacakları ve kuyruğu da yuvarlaktır. Bu küçük kara panter ayrıca büyük, hafif aralıklı yuvarlak gözlere sahiptir. her zaman bakır veya altın renkli. Son olarak, 3 ila 5 kg için omuzlarda yaklaşık otuz santimetre ölçer.

bombay kedisi
Kredi: Ed-Ni-Fotoğraf/ iStock

Onun karakteri

Girişken, zeki ve meraklı, bu kedi yaşamak kolay. özellikle anlamına gelir kendi türdeşleriyle kolaycadeğil, aynı zamanda diğer hayvanlarla. Çocuklara ve yaşlılara iyi uyum sağlar. Çok sevecen, ayrıca sarılmalara ve okşamalara asla hayır demez. Ailesine çok yakın, dikkat çekmek için gösteriş yapmaktan çekinmiyor. sen anlasaydın, yalnızlık ona yakışmaz, zaman zaman birkaç oyunla bile. Bu nedenle yalnız olmaması önemlidir. çok nadiren.

ihtiyacı olan bir kedidir stimülasyon ve dikkat, hem açık havada hem de içeride. Her şeye rağmen maceralı bir yaşamdansa güzel bir evde sakin yaşamı tercih eden bir kedidir.

bombay kedileri
Kredi: Luxblue/iStock

Onun sağlığı

Bombay kedisi yaşıyor ortalama on beş yıl. Tüm türdeşleri gibi aşılanması ve tüm iç ve dış parazitlere karşı korunması zorunludur. Üstelik, haftada bir fırçalama gözleri ve kulakları temizlerken aynı zamanda ölü tüyleri de alması için yeterlidir. Sakin olmasına rağmen yine de tırmanıcı olması gerekiyor. düzenli fiziksel aktivite. Bu nedenle, zıplaması ve tırmanması için bir şeyler yüklemekten çekinmeyin. Moralini yüksek tutabilmesi için çok önemlidir.

Genellikle ev kedisi olduğundan fazla kilo almaması için beslenmesine dikkat etmelisiniz. Bu yüzden mutlaka bir bir veteriner ile düzenli takip tüy yumağınız için en iyi tavsiyeyi almak için. Bunun dışında, bu cinsin özel bir sağlık sorunu yoktur.

bombay kedisi
Kredi: Bombaykatze/Wikipedia

onun fiyatı

Bir Bombay kedisinin fiyatı, yaşına, soyuna, cinsiyetine vb. göre değişir. Ortalamada, bir tanesine sahip olmak 1.200 € alır.