En Sosyal 8 Kedi Cinsi

Sevimli bir kediyi kucaklamayı kim sevmez ki? Bu tüy yumaklarına karşı sevgi dolu olmamıza rağmen, sevgi gösterilerimizi her zaman takdir etmezler. Neyse ki, çok fazla hassasiyet gerektiren çok gösterişli kediler var. Yalnız ve çok bağımsız hayvanlar olarak ünlerini yalanlıyormuş gibi, bazı kedi ırkları daha kolay bir karaktere sahiptir ve ayrıca insanlarla iletişim kurmak ve tüm aile ile çok iyi geçinmek gibi çok oyuncudur (diğer hayvanlar ve çocuklar dahil!). İşte en sosyal kedi ırklarının ilk 8’i.

1/ Tonkin

Tonkin kedisinin bir çok kolay mizaç. Gerçekten de insanlara ve diğer hayvanlara çok yakındır. Çok girişken, bazen “kedi-köpek” olarak adlandırılır. Efendilerine sadık, o bir ideal ve çok sevimli arkadaş ona iyi baktığın zaman. Üstelik çok oyuncu olduğu için yalnızlığı pek sevmez.

tonkin kedileri
Kredi: Edenvane/Wikipedia

2/ Burma’nın Kutsalı

Bu cins genellikle çok tutkal kabı! Bu nedenle, bu güzel kedinin evin her yerinde sizi takip etmesi mümkündür. sarılmak . Çok girişken ve sevecen olan bu kedi, sahiplerine karşı çok dikkatlidir ve sizi asla köşenizde üzmez. Gerçekten öyle gerçek bir güneş ışınıkendi başına. Ek olarak, Birman diğer hayvanlarla zor değildir: genellikle yeni arkadaşlar edinmeyi sever.

kutsal birma kedisi
Kredi: Vadimborkin / iStock

3/ Sfenks

Atipik bir fiziğe sahip bu kediyi muhtemelen tanıyorsunuzdur! Girişken olmasının yanı sıra, çok sevecen ve bazen sahiplenicidir.. Ayrıca, sahibinin dizlerinde veya omuzlarında bir Sphynx gezintisi görmek nadir değildir. Bu güzel kedi bir ustalarına sadakat ve bağlılık örneği. Ayrıca, aile hayatına mükemmel uyum sağlar ve en ufak bir pislik göstermez.

Sfenks kedi
Kredi: iStock

4/ Siyam

Siyam iyi bilinir nazik, duyarlı, girişken ve sevecen karakteri. Asla sıkılmayacağınız ideal bir aile arkadaşıdır! Gerçekten de efendilerine çok bağlı, okşamak için düzenli olarak yalvaracak, sarılmalar hatta oyun.Saldırgan olmasa da onu gücendirmemelisiniz çünkü size kolayca kızabilir. O zaman ona tanıklık etmek zorunda kalacaksın. seni affetmesi için çok sev.

Siyam kedisi yalan söylüyor
Kredi: liliy2025/Pixabay