Donskoy kedisi hakkında her şey: görünüm, karakter, sağlık, fiyat

Donskoy kedisi Fransa’da nadirdir. Aslen Rusya’dan olan bu cins 80’li yıllarda keşfedilmiştir.Sphynx’in yanında var olan tek tüysüz ırklardan biridir. Sağlam ve inanılmaz derecede nazik, işte bu güzel kedi hakkında bilmeniz gereken tüm temel bilgiler.

Onun bakışı

donskoy kedisi oldukça kaslı ve çok zarif. Üstelik saçın olmaması da iyi görmeyi mümkün kılıyor. onun kasları. Diğer çıplak kedigiller gibi, derisinin özellikle kafa, koltuk altı ve göbek üzerinde birçok kıvrımı vardır. Ayrıca, sahip olduğu olabilir hafif bir tüy göğüste, namluda, bacaklarda veya kuyrukta.

donskoy kedisi
Kredi: Haziran/iStock

Başı oldukça üçgendir, gözler badem şeklinde ve yuvarlak uçlu büyük, düz kulakları vardır. Elbisesi herhangi bir renkte olabilir, bu da ona kendine özgü bir çekicilik verir.

Onun karakteri

Çok iyi ve çok agresif değil, tanınır onun büyük iyiliği. Gerçekten de, bu cins şirketi takdir ediyor ve yalnızlıkla çok fazla sorun yaşıyor. Ailesine çok yakın, kocaman bir kalbi olan bu kedi gibi görünebilir gerçek bir köpek her yerde sahibini takip ediyor. Zeki ve çok meraklı, oynamayı ve yeni aktiviteler keşfetmeyi seviyor. Çok aktif olduğu için, onun talep edilmekama aynı zamanda atlayacak, koşacak vs. bir şeyi olduğunu da.

Çocuklarla olduğu kadar yetişkinlerle ve diğer hayvanlarla da iyi anlaşır. Tabii ki, sahip olması her zaman önemlidir. bir uyum dönemi en iyi şekilde gelişmek yeni bir ortamda.

donskoy kedisi
Kredi bilgileri: Svetlanistaya/iStock

Ayrıca kapalı bir yaşam onun için açık bir yaşamdan daha uygundur. Donskoy kedisinin gerçekten bir Güvenli yer çok sıcak veya çok soğuk olan sıcaklıklar için. Ancak, koşup etraftaki sesleri duyabileceği küçük bir bahçeyi takdir edecektir.

Onun sağlığı

Saçı olmadığı için cildine dikkat etmek ve onu fırçalamamak önemlidir. onu sinirlendirebilir. Ayda bir kez yıkayabilirsiniz. Ayrıca, tüm kedilerde olduğu gibi, gözlerini ve kulaklarını temizle.

Donskoy kedisi yeterince uzun yaşayabilir, 12 ila 15 yaş arası. Ayrıca, bu kedi tabidir akciğer enfeksiyonları. Bu nedenle onu soğuktan korumak ve ona iyi bir veteriner bakımı sunmak önemlidir.

onun fiyatı

Fiyatı cinsiyet, renk, yaş vb. arasında saymak zorundasın 1.200 € ve 1.500 € bir tane almak için. Ancak unutmamalıyız bakım maliyetlerigıda ve çeşitli veteriner masrafları.