Birlikte kedi sahiplenmenin 8 avantajı

Evinize küçük bir tüy yumağı almak istiyorsanız, öncelikle gerekli tüm ihtiyaçları karşılayabildiğinizden emin olun! Bu gerçekten de ömür boyu sürecek bir taahhüttür ve hafife alınmamalıdır. Ayrıca hayvanlar bize günlük olarak çok fazla sevgi getiriyorsa, eğitimlerinin uzun sürebileceğini de bilmeliyiz. Bu nedenle, kendinizi atmaya hazır hissediyorsanız, gelecekteki kedinizi bir araya getirmenin avantajlarının kapsamlı olmayan bir listesi burada.

1/ İyi bir iş yapıyorsun

Dernek kedileri genellikle üzücü veya zor bir geçmiş. Terk edilmiş, kaybolmuş, kötü muamele görmüş ve hatta vahşi birkaç profil. Bununla birlikte, her hayvanın bir tarihi vardır ve nereden gelirse gelsin yeni bir çevreye uyum sağlamak için zamana ihtiyacı olacaktır. benimseyerek, bir hayvanı kurtardın ve onu ömrünün sonuna kadar sevmeyi kabul ediyorsun.

kafesteki kedi
Kredi: fotocelia/iStock

2/ İhtiyacı olan başka bir kedi için yer açarsınız

Bir evlat edinme gerçekleştiğinde, bu bir kullanılabilir hale gelen yeni yer. Ancak ihtiyaç sahibi hayvanlar için yapılan taleplerin sayısı ile kıyaslandığında yerler nadirdir. Döneme bağlı olarak diğerlerinden daha fazla olacak ve ne yazık ki dernekler düzenli olarak gönüllülere ihtiyaç var ve bu nedenle tüm vakaları tedavi edemez.

3/ Bazen şüpheli bir işe karşı çıkıyorsunuz

çiftlikler bazen hileli ve hayvanların sağlığını gerçekten dikkate almayın. Bazı kanunlar yürürlükte olmasına rağmen, hala var. dolandırıcılar kolay paradan yararlanmak isteyen. Hala üremede bir kedi satın almak istiyorsanız, bunu öğrendiğinizden emin olun. Ayrıca, sürekli gelişme arayışında olan büyük çiftlikler yerine, hayvanların refahına daha fazla özen gösterecek küçük çiftlikleri tercih edin.

Yavru kedi taşıma sandığında
Kredi: Serhii Shleihel/iStock

4/ Bir seçeneğiniz var

Evlat edinme seçeneğiniz olmadığını düşünüyorsanız dernekte bir kedi, tekrar düşünün, çünkü hayvanlar çok sayıda ve kedi seviyesinde, herkes için bir şeyler var! Ek olarak, karakterler de değişir: çok sevimli kediler ve en bağımsız kediler arasında, seni seçecek olan sığınakta olabilir! Aslında, ilk başta farkında olmasak da, erkek kediler bizi bizim onları seçtiğimizden daha fazla seçerler.

5/ Evlat edinmek, terkedilmeye ve istismara karşı taahhütte bulunmaktır.

Ne yazık ki, terkler hala dünyada çok mevcut. Ayrıca 2019 yılında, 30 milyon arkadaş utanç listesini açıkladı Fransa’nın hayvanların terk edilmesinde başı çektiğini göstererek. Şu anda anlaşılmaz bu tür eylemler var hâlâ. Gerçekten de hayvanlar, duyarlı varlıklar olarak kabul edildiğinden, bazen yaşayabilecekleri vahşet karşısında birçok duygu yaşarlar. Benimseyerek, bu nedenle bir mesajdır terk edilmeye karşı güçlü mücadele ve gönderdiğiniz kötüye kullanım. Bu, hayvan refahına gerçek bir bağlılıktır, aynı zamanda saygı duymak istediğin bir görev.

evcil kedi yalan
Kredi: Kseniia Soloveva/iStock

6/ Bu hayvanlar sevgi dolu

Genellikle zor bir geçmişe sahip olan birliktelik kedileri verecek çok sevgi. Genellikle zorlu geçmişleri göz önüne alındığında, onları güvene almak, güven vermek ve yeni çevrelerine alışmak için zaman ayırmak gerekir. Bu adım, evcil hayvan dükkanı kedilerinden daha zor olabilir, ancak her vaka farklıdır.

7/ Hayvanları gerçekten seviyorsun

Hayvan işi hala çok büyük. Ayrıca, birçok ırk, genetik modifikasyonlar Farklı müşterileri memnun etmek için. Nitekim diğer hayvanlarda olduğu gibi kediler de “güzellik” standartlarından kaçmazlar. Ayrıca, bu gelişmeler erkek kedileri yapabilir daha kırılgan veya ile erken sağlık sorunları.

kedi
Kredi: NiseriN / iStock

Kedilerin sağlığını önemsediğimizde, değerlerimize uygun ve etik seçimler yapmaya çalışırız. Satın alarak, teşvik ediyor ve katılıyoruz Ticaret hayvanlar. Ayrıca, bir ortaklık sözleşmesi kapsamında evlat edinildiğinde, arkasında gerçek bir takip vardır. Bir kediyi evinize kabul etmeye karar verdiğinizde, iki seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. bir organizasyonu desteklemek onları koruyan (terk ve her türlü kötü muameleye karşı) veya hayvan pazarını zenginleştiren.

8/ Yapılacak gölgeler

Yine de şunu hatırlamak bizim için çok önemli görünüyor. bazı yetiştiriciler çok ciddi işlerinde. Hayvan koruma derneklerine değer vermenin birçok olumlu yönü olmasına rağmen, yine de özenli ve saygılı üreme. Bu nedenle, küçük bir kedi satın almak ve sahiplenmek istemiyorsanız çok dikkatli olun. Kendinizi bilgilendirdiğinizden emin olun söz konusu üreme üzerinde, gerekli tüm belgelerde, kedigillerin kökeninde, aynı zamanda kökenleri.