Bir kediyle minibüste yaşam mümkün mü?

Bir minibüs seyahat aşığı mısınız ve bu anları kedinizle paylaşmak ister misiniz? Bu küçük kedigillerin alışkanlıkları olmasına rağmen, bazıları maceraya can atabilir! İşte bir minibüste yanınıza almanız için bazı bilgiler.

maceraya atıl

Giderek daha fazla insan dünyayı keşfetmek için karavanla gitmeyi tercih ediyor! Ancak bu yaşam tarzı bazı önlemler Kedisinin refahını sağlamak için, bugün hayvanıyla seyahat etmek bile kolayca gerçekleştirilebilir.

kedi minibüsü tasması
Kredi: marieclaudelemay/iStock

Macera, korkmaması için size zaten güvenen meraklı bir kedi ile daha mümkün. Gerçekten de, böyle bir göçebe yaşam tarzı kolaylıkla kaygı uyandıran seyahat nedeniyle hayvan için. Ancak bazı kedigiller ulaşım sorunu yaşamazlar ve bu yolculukların tadını keyifle çıkarırlar! Bu nedenle, onun nasıl davrandığını düşünmek önemlidir. kedi yolculukları yaşıyor Bu yaşam tarzını düşünmeden önce.

benimsemek için alışkanlıklar

Kedisiyle bir minibüste yaşayabilmesi için, onun yavaş yavaş göster çevresi, tıpkı evinde olduğu gibi. Bu adım, hayvanın işaretlerini alması ve iyi hissetmesi için gereklidir. Önce başka bir konaklama biriminde yaşamaya alıştıysa, kademeli değişim onu aceleye getirmemek için. sonra gidebilirsin bir hafta sonu onu gelecekteki bu yaşam biçimiyle nazikçe tanıştırmak için bir “test” olarak.

Onun için bir köşe

Tıpkı evde olduğu gibi, kedinin sahip olması gerekir onun için bir yer minibüste. Daha küçük bir alan olmasına rağmen, onun yerini bulması ve iyi şekerlemeler geçireceği bir köşe olması önemlidir. Ek olarak, seyahat şunları mümkün kılar:hayvanı zenginleştirmek ve ona birçok farklı manzara gösterin. Örneğin tasmalı yürümeye alıştıklarında, onları sakin bir şekilde yürümekte hiçbir sorun yoktur.

kedi minibüsü
Kredi: Beyza IŞIK/iStock

Güvenlik

Evcil hayvanınızla seyahat ederken, her zaman yanınızda bulundurmanız önemlidir. onun kağıtları onunla. Sağlık kaydı ile çeşitli kimlik, bakım veya aşı belgeleri mevcuttur. zorunluluklar huzur içinde seyahat etmek. Bunlar ayrıca şu durumlarda da talep edilebilir: belirli sınırların aşılması.

Ayrıca, yapılması esastır tanımlamak evcil hayvanınız, özellikle birkaç bölgeye seyahat etmesi gerekiyorsa. Son olarak, bir Güvenli yer yolculuk sırasında tehlike olmaması için kedi için.

olası bir hayat

Bazıları ilk başta biraz endişeli olsa da, sabır ve dinleme ile kediler yavaş yavaş bu yuvarlanan evlerde yaşamaya alışabilir. Bu nedenle bu yaşam tarzı, en sevdiğimiz tüy yumakları için dışlanmamalıdır. Ayrıca bazı kediler daha tatmin edici bu şekilde, çünkü birçok manzarayı güvendeyken keşfederler.

Bebekken hayvana alışmak daha kolay olsa da yetişkin bir kedi de ona uyum sağlayabilir. Bu tamamen bir arzu meselesi, dinlemek ve önemsemek ! Bu nedenle, kedi için gerekli tüm önlemler ve gerekli tüm gereklilikler ile birlikte, tatmin edici bir hayatbir minibüste arkadaşlarımız için mümkün!