Bir kediyi evlat edinmeye hazır mıyım?

Doğru zaman olup olmadığını bilmeden hayvanlara sahip olmak istemek mümkündür. Gerçekten de, bir kediyi ağırlamak, hafife alınacak bir karar değildir. İşte bir kediyi sahiplenmeye hazır olduğunuzu gösteren 5 işaret!

Neden bir kedi?

Kedi, bu konuda diğer birçok hayvan gibi tahmin edilemez. Ayrıca köpekten daha bağımsız ama aynı zamanda çok sevecen ve sevimli. Böylece bir erkek kediyi bir gün boyunca yalnız bırakmak bir köpekten daha kolaydır. Aslında daha kolay meşgul olmayı başarır ve daha az bunalıma girer. efendileri olmadan zaman geçirmek. Ancak, bir hayvanın edinilmesi gerekir. iyi düşünülmüş. Yani, aşağıdaki noktalarda kendinizi tanıyorsanız, doğru bir şekilde bir kıl yumağı yapmaya hazır olduğunuzu bilirsiniz.

1/ Sevgiye ihtiyacın var

Hayatından memnun musun, ama küçük bir şeyi mi kaçırıyorsun? Kesinlikle bir kedinin varlığı, bir aşk topu bu günlük hayatınızı dolduracaktır. Gerçekten de kedi dostlarımızın bizde terapötik bir rolü var.

kedi okşamak
Kredi: ablokhin / iStock

Ancak unutmamak gerekir ki bubir sorumluluk adım atmadan önce. Gerçekten de bir hayvanı kanatlarımızın altına aldığımızda, bize güvenebilmesi önemlidir. Yani hazır olduğunuzdan emin değilseniz, bekleyebilirsiniz. Acele etme!

2/ Ona adamak için zamanın var

Kediler kesinlikle köpeklerden daha az ilgi gerektirir, ancak yine de buna hazır olmalısınız. ona iyi bak. Kediler gerçekten de günü bizden uzakta uyuyarak geçirmek isteyebilirler ama aynı zamanda sabahları bizi uyandırıp parti yapmalarını da sağlayabilirler. dikkatimizi çekmek için . Bu nedenle, endişelenmeden onu yalnız bırakabileceğinizi düşünerek bir kedi sahiplenmeyin.

3/ Onunla ilgilenecek yeriniz ve imkanlarınız var

Hayvanlarla büyüdüyseniz, şimdi kedileri istemeniz normal görünüyor. Ancak, çalışmalar, farklı yaşam durumları vb. nedeniyle bu her zaman doğru zaman değildir. Sonunda sizin için yeterince geniş ve güvenli bir alana sahip olduğunuzda, sevimli bir erkek kedi için rahat bir köşe kurmayı düşünebilirsiniz. Ancak aynı zamanda gerekli maliyetleri düşünmek neyi temsil ediyor. Aslında, olmak zorundasın maddi olarak karşılayabilecekne olursa olsun. Ek olarak, yapabilmeniz gerekir Zamanını yönet. Eğer imkanlarınız varsa ve kediniz için yeterli zamanınız olacağını biliyorsanız, o zaman bir tane evlat edinmek için her şey yerinde görünüyor!

kedi kumu
Kredi: iStock

Kedigiller bir gerektirir düzenli bakım . Bununla birlikte, göstermek de gereklidir onları eğitmek için sabır ve onları evcilleştir. Her şeyin doğrudan bir kedi ile elde edildiğini aklınızdan çıkarmayın. Gerçekten de evin içinde mobilyalara zarar verebilir hatta kendini rahatlatabilir, bu önemlidir. önce farkında olmakevlat edinme girişiminde bulunmak. Son olarak, çöp kokularına tahammül edebildiğinizden emin olun ve çok düzenli olarak değiştirmeyi kabul edin.

4/ Gerçek bir hayvan sevginiz var

Ne kadar söylesek azdır: Bir kediyi sahiplendiğinizde, ona iyi bak ve içtenlikle sev. hayvanlar yapar kaprisler veya oyuncaklar değil . Bu nedenle, sahip olma arzunuzdan önce hayvanın mutluluğunu düşünmelisiniz. Kendinize neden bir saç topunu hoş geldiniz diye sorun. Bu uzun süredir devam eden bir fikir mi yoksa geçici bir arzu mu? hepsini düşündün mü beklenen maliyetler? Ek olarak, kedigiller uzun süre yaşar, bu yüzden onları sevmeye ve onlara her şeyi sağlamaya hazır olmalısınız. ihtiyaç duydukları ilgibirkaç yıl boyunca günlük.

aşık kediler
Kredi: Nataba / iStock

5/ gerçekten istiyorsun

Ölen bir hayvanı değiştirmek istememek önemlidir: ihtiyacınız olan zamanı ayırın. düzgün yas tutmak . Her kedi farklıdır ve hiç kimse bir diğerinin yerini alamaz. Bu nedenle, yeni bir arkadaşınızı ağırlamak da dahil olmak üzere, hayatınızın her aşaması için kendinize zaman ayırdığınızdan emin olun!

Bir kediyi sahiplenmek hayata mutluluk getirir. Onu ne kadar çok sever ve ona kanıtlarsanız, o da size o kadar çok geri dönecektir! Bir kediyi beslemek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzda, adım atabilirsiniz. Herhangi bir şüpheniz varsa, diğer yandan henüz gerçekten hazır değilsiniz. yani yapma acele etmeyer, para veya zaman sıkıntısı çekiyorsanız.