Bir kedi kaç yavru doğurabilir?

Küçük kedilerimizin çok hızlı çoğaldıkları bilinmektedir. Gerçekten de, bir kedi doğumdan bir ila beş hafta sonra tekrar hamile kalabilir. Ama bir kedinin aynı anda kaç tane yavru kedisi olabilir? Bu değişiklik gösterse de, bu makale aracılığıyla daha net görmeye çalışacağız.

İlk çöp

İlk çöp yapılabilir ilk ısıdan hemen sonra etrafında meydana gelen 6 ay ortalamada. Ayrıca, evde yaşayan kediler ile çoğunlukla dışarıda yaşayan kediler için döngüler aynı değildir. Dışarıdaki bir bebek için, bunlar yer alır şubattan eylüle kadariken bir apartman kedisi onları her zaman alabilir.

yavru kedi
Kredi bilgileri: bozhdb/iStock

Ortalama yavru kedi sayısı

Bir kedi ortalama olarak sahip olabilir çöp başına 6 yavru kedi. Ancak olması imkansız değil bir çöpte sadece iki yavru. Başka bir deyişle, her seferinde kesin bir yavru kedi sayısı yoktur. Veterinerde ultrason öyle mi daha kesin olarak bilmenin tek gerçek yolu doğumda olacak bebek sayısı.

Kedinin gebelik süresi 64 ila 69 gün. Bu saatten sonra endişelenmeli ve itiraz etmelisin. Her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için bir veterinere. Ayrıca teslimat süresi 2 ile 5 saat arasında değişebilmektedir. Ancak daha uzun sürmesi imkansız değil, hatta tüm yavru kedilerin arka arkaya çıkmaması.

Kedi yavrularını emziriyor
Kredi: Prostock-Studio/iStock

sterilizasyonun önemi

Kediler çok hızlı ürerler ve terkedilmiş veya başıboş dolaşanlar barınakları doyurur. Daha sonra orada düzgün bir şekilde yaşamazlar ve kolayca farklı virüsler iletmek takip eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle sterilizasyon özellikle önemli bir eylemdir.

Sterilizasyon kedinizin hiç kumu olmadıysa oluşabilir, ancak zaten sahip olması da mümkündür. Ovariektomi şiddetle tavsiye edilir kedinizin sağlığı için, çünkü ısıyı ortadan kaldırır, agresif davranışlardan kaçınır ve meme tümörleri gibi belirli patolojilerin oluşma riskini azaltır. Bu işlem sağlar daha sakin bir hayvana sahip olmak ve ömrünü uzatmak.

yavru kedi
Kredi: Qu’AILA/Unsplash

Ayrıca bir kedi toplamak istiyorsanız, onu bir barınağa kabul etme iyiliğini yap. Bu sayede ihtiyacı olan bir hayvan için yeni bir yer açarsınız ve katılırsınız. istilacı bir türü düzenlemek için.